| marian37 a întrebat:

Saluut! Vreau să construiesc un PC pe componente, dintre care un Rx 560 cu porturi DVI, HDMI și DP. Am și un monitor vechi de 9 ani care are doar port VGA(1280x1080). Mai am și un cablu VGA la fel de vechi. Întrebarea este: ce cablu/ adaptor ar trebui să-mi cumpăr pentru a merge totul perfect? Sistemul vreau să-l folosesc pentru jocuri.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Te-am inteles. Totusi, cu greu vei mai scapa de ele.

Acum vreau sa rectific o greseala: am spus ca adaptorul acela trebuie sa fie introdus in placa de retea. Dar este gresit; el trebuie introdus in placa video -in mufa hdmi a placii video.
Acel adaptor il gasesti la orice magazin care vinde pc, laptop si piese (altex, media galaxy, flanco, etc.) Spui vanzatorului ce vrei sa faci, si el va sti ce sa iti dea.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca folosesti monitorul vechi, atunci poti folosi si cablul vechi. Pentru asta ai nevoie de asa ceva: https://conectica.ro/......-t-m-s3208 pe care il vei inroduce in placa de retea; iar in continuare, cablul vga.
Nu incurajez jocurile. Pierdere de timp.

| marian37 explică (pentru anonimg):

Mulţumesc frumos! Jocurile au avantajele lor, dar ca orice lucru in exces, dăunează. Maxim 3-4 ore pe săptămână nu stau, vreau să învăţ engleză prin intermediul lor și poate o reacţie mai repede de răspuns...pe moment mă blochez și nu stiu ce să fac.

| anonimg a răspuns (pentru marian37):

Te-am inteles. Totusi, cu greu vei mai scapa de ele.

Acum vreau sa rectific o greseala: am spus ca adaptorul acela trebuie sa fie introdus in placa de retea. Dar este gresit; el trebuie introdus in placa video -in mufa hdmi a placii video.
Acel adaptor il gasesti la orice magazin care vinde pc, laptop si piese (altex, media galaxy, flanco, etc.) Spui vanzatorului ce vrei sa faci, si el va sti ce sa iti dea.

| Superior a răspuns:

Buget?