| anonim_4396 a întrebat:

Saluuuttt
am un Samsung Galaxy Trend 2 Lite, imi arata ca trebuie sa-l actualizez, descarc actualizarea asa si ceilalti pasi..si dupa ce se inchide si *incearca sa se actualizeze* imi arata "Eroare" si imi spune ceva de "Samsung Kies" am problema asta de o luna si ceva nu stiu ce sa mai fac.
Si de atunci am probleme ca atunci cand dau pe Galerie sau pe Magazin Play imi arata "galerie nu se poate deschide" sau "magazin play nu se poate deschide" si imi arata doar *ok* si nu pot deschide nicicum magazin play sau sa mi instalez vreo aplicatie
am incercat mai multe metode pe care le am gasit pe net ceva cu "Manager de Aplicatii"etcc si l am resetat de o gramada de ori, tot asa este
va rog ajuta-ti maa

1 răspuns:
| Stefancalin1997 a răspuns:

Telefonul e sh sau nou? Daca e sh, tipul care l-a avut inainte l-a resoftat printr-un program numit kies sau odin ceea ce duce la Android neoficial adica tu cand ii vei da update la sistem o sa intampini probleme gen update error sau alte chestii, cel mai bine du-te la un service cu el.