| Georgia1234567890 a întrebat:

Saluuuut TPU! AM lucrat foarte mult la niste filmulete si cand am vrut sa le bag in Windows Movie Maker nu mi l-ea acceptat erau in format VLC media player. Apoi le-am facut in Quick si tot nu a mers... puteti sa imi spuneti de ce? Sau daca nu exista solutie... imi puteti da alt program de editat filme asemanator cu Windows Movie Maker?

Răspuns Câştigător
| Bomfaier a răspuns:

Windows Movie Maker e bun. Dar nu acceptă prea multe formate. Nu mi-e clar ce vrei să zici cu "format VLC media player". Zi ce extensie au filmele ca să pricep. Poţi folosi http://www.online-convert.com/ ca să converteşti filmele în format AVI, care sigur va merge în Movie Maker.