| nashu40 a întrebat:

Salve prieteni!
O mica intrebare pentru profesionisti. Cineva din familie joaca un joc on-line care necesita instalat, iar atunci cand se instaleaza nu poti selecta locatia, ci se duce singur pe discul "C". De curand antivirusul meu (avast 4.8) recunoaste ca si virusi unele fisiere din acest joc. Numele virusului : Win 32 Adware - gen [adw], tip amenintare Adware. Cineva mi-a spus ca nu crede ca e virus, dar nu e sigur.
Intrebarea mea este daca e virus sau nu, iar daca e, ce se poate face(in afara de stergere). Jocul cu pricina e Zwinky.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Iti sugerez sa arunci o privire aici http://myconputer.blogspot.com/2010/03/despre-adware.html pentru a intelege mai bine cum functioneaza acest adware si... ar fi recomandat sa stergi Zwinky din calculator. (nu poti face nimic altceva)
O zi buna! :)