| anonim_4396 a întrebat:

Salve TPU! Am o intrebarebig grin se merita sa cumpar un aparat foto FujiFilm HS 30? ce parere aveti voi despre el? ce alte aparate ar fi buna la pretul de 1800 de lei? Ma refer aici la aparatele cu zoom mare. DAR SA NU FIE DSLR. Multumesc.

8 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1.salve inseamna salut asa-i?:P din cate imi amintesc e un arhaism din limba italiana:)
2.Hmm nu stiu sigur de aparatul acela:) dar iti pot da un site cu aparate foto sa te uiti prin el:
http://www.shopmania.ro/camere-foto-digitale/filtru-optical_zoom-oz-30x

| 0rlando a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

1.Nu este un arhaism în limba italiană, ci înseamnă salut în limba latină.
2. http://www.f64.ro/......index.html

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru 0rlando):

Hm...greseala meahappynu aud prea des "salve"tongue

| 0rlando a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Știu, lumea de obicei folosește "Servus", care este cât se poate de greșit, deoarece servus, tot în latină, înseamnă sclav/servitor și nicidecum salut.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru 0rlando):

Cei drept ai dreptate servus inseamna sclavhappyoricum latina o aud de obicei foarte rar, mai ales...in Romania

| RyGoLeTa a răspuns:

Mai bine ia ceva de marca ca sa nu se strice, iti recomand Sony.

| Bimmer a răspuns:

Pai si nu mai bine iau Sony HX200 decat HX 100?

| 0rlando a răspuns (pentru Bimmer):

Da, m-am uitat acum și la HX200 și nu numai că este mai ieftin, dar este și mai bun.