| carolinacarolina a întrebat:

Samasung galaxy J5 sau HTC desire 620G? Care este mai bun in raport calitate-pret?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Per total Samsung Galaxy J5 este mai bun.

Avantaje:

- baterie mai mare si un chipset ce consuma mai putin = folosire indelungata
- se poate face update la Android 6, daca este nevoie si daca vrei
- camere foto/video mai bune
- mai multa memorie RAM
- raport ecran/telefon mai mare
- telefonul este mai usor si mai subtire
- are suport 4G

Singurul lucru mai bun la HTC 620G este faptul ca are un procesor mai puternic dar pun pariu ca nu o sa iti trebuiasca.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy J5 (2016) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| CPAElites a răspuns:

Niciunul.