| vlad1398 a întrebat:

Samsung Galaxy Note II sau Iphone 5? Si de ce ati ales?

8 răspunsuri:
| Heythere a răspuns:

Ca sa iti raspund la intrebare : Sincer, Samsung Galaxy Note II pentru ca, este mai mare, arata si mai bine, are multe aplicatii ( stiu ca si Iphone-ul are. )Este destul de practic. si pur si simplu este mai pe gustul meu. Dar, ca sa fiu sincera, eu as prefera un Samsung Galaxy S III. Sau S II happy.

| tewutu a răspuns:

Iphone 5 fara ezitare sistemul android inca mai trebuie inbunatatit pentru a fi un concurent serios pentru Apple.

| LolLzz a răspuns:

Iphone 5...deoarece are ecranul mai mare decat versiunile anterioare, este mai usor ca un galaxy note 2, e mai rapid si face poze mai bune si e chiar mult prea mare note 2 dar totusi ai si niste avantaje pe note 2... poti desene cu s-pen 2, si poti lua aplicatii paid, gratis pe android daca dai search de pe el

| gabitzu11 a răspuns:

Galaxy note 2... pur si simplu pentru ca e mai complex decat iphone 5 care nu e decat un iphone 4s cu inca un rand de iconite.

| valentino52 a răspuns (pentru gabitzu11):

In acelasi mod ai putea sa spui ca galaxy note 2 exte un galaxy note 1 cu un procesor imbunatatit. Oricum ai dreptate chiar nu e sesizabila diferenta intre 4s si 5 desi 5-ul teoretic are un procesor de 5 Ghz vs 2.4 pe 4s. Momentan nu se simte, nici nu se observa. Si pentru ThisisnotWonderland : de ce spui ca Samsung-ul are mai multe aplicatii ca iphone-ul din moment ce pe platforma iOS sunt aproape de 2 ori mai multe aplicatii ca pe android? nu mai spun ca cele din iOS sunt verificate mai toate... pe android si foarte foarte multe "tepe" o spun din proprie experienta (exemplu un joc care la descriere era denumit "shooter" si ca poza la descriere era ceva asemanator call of duty, dupa ce l-am downloadat poza de la descriere nu era un screenshot al jocului ci o simpla poza pusa pe post de fundal, deasupra careia aparea in 2D o nava care impusca meteoriti ce cadeau de sus).

| gabitzu11 a răspuns (pentru valentino52):

Nu am zis nimic ca sunt mai multe aplicatii pe android. am iphone 3gs. si stiu ca sunt mai multe apps pe appstore decat pe android. Mai citeste odata ce am scris si pe urma zii ceva de aplicati

| valentino52 a răspuns (pentru gabitzu11):

Am specificat "ThisisnotWonderland". partea a 2a a postului era pentru ea/el.

| Eushicamatat a răspuns:

Note 2 clar deoarece are ecranul si mai mare bateria tine mult mai mult decat cea de la iphone are mai multe aplicatii etc. happy