| anonim_4396 a întrebat:

Samsung Galaxy Note. Tablet sau smartphone, de ce? Ce nota ii dati?

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Este un telefon excelent din toate punctele de vedere, mai putin dimensiunile.
Am avut o cazia sa butonez unul si pot sa spun ca din punct de vedere tehnologic este extraordinar, doar ca s-a exagerat cu dimensiunea, un display de 5.3 inch cu o rezolutie de 800 x 1280 pixels inseamna mult prea mult pentru un telefon.

Acum, sa nu crezi ca este inutilizabil, dar nu e atat de comod. E ok pentru cineva care nu poate cara o tableta sau are nevoie de totul intr-un singur loc si sa fie cat mai facil.
Cineva cu o mana ceva mai mare, si care il tine intr-o geanta si nu im buzunar (nici asa nu e imposibil) se poate acomoda cu el.

Ca idee, uite cum arata la ureche:
http://cdn.androidcommunity.com/......40x441.jpg

Si cum arata in comparatie cu 4s-ul:
http://mos.futurenet.com/......20-100.jpg

PS: Din aceeasi categorie, eu as alege cu siguranta Samsung Galaxy S2.

| wintermee11 a răspuns:

4/5.E foarte tare,doar ca, daca l-as avea, nu l-as scoate din casa. vreau sa zic ca nu l-as purta cu mine folosindu.l ca tel.Cred ca as opta pentru un tel-noname si o tableta ipad.as iesi mai ieftin cu o tableta super performanta.O seara placuta!

| Tomas111 a răspuns:

Este un hibrid dintre un telefon si o tableta. Merge foarte bine dar e cam mare si nu incape in buzunar. Nota 8/10

| MrRava13 a răspuns:

E un telefon destul de performant dar di pacate nu isi gaseste 'locul'.e prea mare pentru un telefon si prea mic pentru o tableta.nu il poti tine nici in buzunar eu unu ii dau 3/5