| maniac a întrebat:

Samsung Galaxy S sau Sony Ericsson Xperia ARC? argumentati

Răspuns Câştigător
| ShadowSlck a răspuns:

Sunt impatimit dupa marca Samsung, e preferata mea, dar aici trebuie sa recunosc ca Xperia Arc il invinge pe Galaxy S. Nu este o diferenta enorma dar totusi una de luat in seama. In primul rand Xperia Arc are ecranul mai mare, dar Galaxy S are super amoled ceea ce il face sa se vada mai bine. Xperia Arc este mult mai nou ca Galaxy S. Xperia arc a aparut in 2011 spre deosebire de Galaxy s care a aparut in 2010. Xperia Arc are si o camera net superioara lui Galaxy S, Xperia Arc vine cu o camera de 8 mp + blitz, iar in schimb Galaxy S vine cu o camera de 5 mp care n-are blit. Daca nu ma insel, galaxy S nu are nici support flash. Eu te-as sfatui sa alegi Sony. Sau daca ai un buget avantajos te-as sfatui sa iti iei un Galaxy S 2 care este intr-adevar uimitor.

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Poate te referi la galaxy s2.Eu la el ma voi referi.
Asadar arc versus s2.
s2 are ecran un pic mai mic dar are gorilla glass
s2 are pana la 64gb de memorie, pe cand arc are doar 320mb
s2 are memorie ram 1 gb, arc doar jumatate
la capitolul 3G, tot s2 invinge
camerele au acelasi senzor de 8 megapixeli, dar s2 filmeaza in hd 1080, pe cand arc in hd 720
Procesorul s2-ului e mai puternic.
deci s2 e mai bun

daca te refereai la galaxy s, e mai gros, totusi are memorie mai mare, dar camera e mult mai slaba, iar la capitolul procesor si RAM sunt la fel.
Cu toate ca Galaxy S are mai multa memorie, tot nu as renunta la camera Sony-ului, care nu a fabricat niciodata un telefon cu o camera proasta, si nu pot sa nu iau in considerare designul incredibil al arcului, pe langa scandura neagra a samsungului.
Si ce sa zic, nici s2 nu e mai aratos, dar e mult mai puternic.