| roby23 a întrebat:

Samsung Galaxy S2 sau Iphone 4S? Argumente va rog. Cel mai bun raspuns funda!

8 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Daca nu prea te pricepi in domeniu si ai nevoie de telefon doar pentru jocuri ia-ti Samsung. Eu prefer iPhone doar pentru ca este foarte customizabil dar mai greu de folosit. (e complicat cu jailbreak-ul)

| CosminRR a răspuns:

Samsung Galaxy S2, cel mai bun smartphone, la ora actuala!
Daca ai in cap numai fite, iti iei un Iphone 4S!
Restul, cauta pe google!

| Alyn4U a răspuns:

Iti voi face o comparatie si iti vei da seama nu avantajez nici unul:
- ambele telefoane au 8 megapixeli
- iphone 4s are mai multe aplicatii printre care foarte multe sunt free.
- Samsung S2 are sistem de operare Android, 4s are Ios - Androidul se strica mai repede!
- Iphone 4s este un telefon activat prin voce adica : ex ii spui :,, call mihai'' si el executa sau se deschida google, el il deschide
- Iphone 4s face o holograma 3d (bine inteles daca descarci aplicatia cu 2 dolari), tastatura poate aparea la tine pe birou si poti scrie pe ea!
- Iphone-ul poate fi localizat
-Iphone-ul este mai celebru
-Iphone-ul poate depista adidasii nike si iti poate arata cati pasi ai facut,, de la tine pana la vecinu '' si daca cumva ai slabit, contine ipod, are propriul sistem de muzica itunes, iti poti face cont si fara card trebuie doar sa alegi o tara din afara europei mai putin cunoscuta!
- Iphone-ul poate pilota elicoptere de jucarie cu camera si difuzoare
-Sunt multe lucruri la Iphone ce nu vor fi egalate nici o data oricat ati nega!
-S2 nu face nici 10% din ce face un iphone, si nu v-am spus nici 40% din cate faceti asa ca da-mi odata funda ca contraziceri nu aveti!

| GoBackInFuture a răspuns:

Samsung galaxy s3 e cel mai bun! laughing

| robiolic a răspuns:

Ma pis pe toti utilizatori de android si Samsung, imi este lene deja sa scriu.
iphone 4s este cu mult peste android si Samsung. si nu am nevoie sa vin cu argumente pentru ca a va spune ca e mai bun, toti stiu ca e mai bun doar ca golu din buzunar ii face sa treaca la android si apoi trebuie sa laude si ei ceva...

| m3zzzu a răspuns:

Daca te-ai fi interesat despre Samsung Galaxy S2 ai fi vazut ca este desemnat telefonul anului 2011. Este cu mult mai presus fata de Iphone la ora actuala. Curand Samsung va domina telefoanele la fel cum a fost si Nokia candva. Daca vrei aplicatii bune, distractie, cumpara-ti un Galaxy S2.

Astept fundita happy

| AlexCrb a răspuns (pentru m3zzzu):

Cum am scris si mai sus, depinde pentru ce il iei. Am avut pe mana iPhone 2G, Samsung Nexus 2, Galaxy S, Galaxy S2 si acum am ca telefon personal un iPhone 3Gs. Prefer de departe iPhone-ul (chiar si 2G care este super vechi) din cauza gradului de customizare. Poate ca Galaxy S2 este cel mai bun telefon al anului 2011 dar pe langa un iPhone cu jailbreak facut calumea este mic copil. Si pe langa astea hai sa vorbim si despre sistemul de operare... Android-ul este copil pe langa iOS. Daca nu crezi, da un search pe google si te convinge.

| Aiimee a răspuns:

Buna ^^ pot sa iti fac eu o comparatie ce sa te lamureasca tongue
Eu am iPhone 4S iar prietena mea Nadina, Samsung Galaxy S2.
Ce are ea in +?
-ca sa isi ia' aplicatii ii trebuie cont de Google
-are camera de 8 megapixeli thinking
Ce are ea in minus?=
-nu poate lua toate aplicatilewinking
-daca ii se fura telu nu poate sa il gaseascawinking
Ce am eu in +?=
-camera 8 MEGAPIXELI
-eu am de 16 gb memoria interna dar poate fii si de 8, 16, 32.
-pot lua toate aplicatile
-am un program la care, daca imi este furat iPhone'ul pot sa il gasescwinking
- e un tel la care, il poti folosi cat de mult vrei si e pentru toata ziua tongue
-te poate recunoaste dupa voce
-are si sitem pentru android
-are ipod
Ce am eu in minus?=
-cand fac cont de iTunes trebuie cardul oh go on
Eu din proprie experienta le'am avut pe aman 2 si iti sugerez iPhone 4S