| Daniel9988 a întrebat:

Samsung sau Apple? La telefoane ma refer.

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Samsungwinking cel putin pentru moment, dar ma impac destul de bine si nu cred ca renunt prea curand.
O zi buna happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Samsung... Apple sunt telefoane bune, dar de ce sa dau o caruta de bani cand un Samsung poate face acelasi lucru la jumatate de pret?

Apple vinde de fapt marul desenat pe telefon

| Pool77 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu cum sa-ti spun, dar S6 si S7 plus Note 7 costa cat un terminal de la Apple, deci la pret n-ai nimerit-o.

| suntserios a răspuns (pentru Pool77):

Sa nu exageram totusi
un s7 de 32G e 2500ron
un iphone7 de 32G e 3500ron

| Pool77 a răspuns (pentru suntserios):

Corect, sa nu exageram.
Pacat ca nu te informezi, S7 a aparaut oficial in magazine in anul 2016 Martie, iar iPhone a aparut pe piata si in magazine in septembrie.
Stiind ca Samsung se devalorizeaza enorm, gandeste-te ca a trecut aproape un an de cand s-a dat pe piata.
La inceput si S7 Edge de 128GB era peste 4500 RON.
Si S7 simplu de 128GB era peste 3800 RON.

| peperonies a răspuns:

Ala care iti place tie mai mult.

| Pool77 a răspuns:

Sincer?
Folosind momentan un S6E, cred ca as opta pentru Samsung mai departe, de ce?
Are inovatii faine, care chiar imi plac.Nu spun nimic de pret, ambele sunt la acelasi nivel, vorbind de pret.
Insa, ma atrage tot mai mult simplicitatea si securitatea celor de la Apple.
Nu stiu ce sa-ti spun, e ok, e foarte ok S6E, dar vazunda-ma cat de mult il folosesc si pentru ce-l folosesc cred ca ar face fata si un iPhone 6S, Facebook-Messenger-Camera-Snapchat-Insta-Yahoo Mail, si cateva programe asa pe degeaba, infine.
Eu n-as putea alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa privim partea plina a paharului la ambele telefoane...
Samsung are telefoane performante, cu memorie interna incapatoare cat sa iti instalezi ce aplicatii vrei, iar Apple are telefoane care fac poze foarte bune.De exemplu daca vrei un telefon pentru a face poze as merge spre Apple, dar daca vrei unul pentru performanta as merge spre Samsung.
Depinde totusi si pentru ce vrei sa folosesti acel telefon, trebuie sa gandim si asa.
Sper ca am ajutat.

| LinxCont a răspuns:

Samsung - are aplicatii mai bune pe Android.

| OnePiece a răspuns:

Samsung.

| WxRo a răspuns:

Samsunt pentru ca... Android
Si Xiaomi pentru ca... de ce sa dau banii pe numele Samsung?

| Reddfox a răspuns:

Si eu sunt de acord tot cu Samsung. E un telefon super la un pret bun. Diferenta intre componente nu o sa observi. Mda. acum depinde daca ar fi sa alegi dintre un Iphone 7 si un Samsung galaxy s3, clar s-ar merita Iphone-ul daca iti permite bugetul. Bine si Apple e bun, poti sa zici ca ii mai de fite. Niciuna nu te va dezamagi asa ca poti sa o alegi pe cea care iti place mai mult, dar Samsung-ul e la fel de bun ca un Iphone dar mai ieftin

| Tabia a răspuns:

Samsung

| Lorenamea a răspuns:

Aplle