| ScaryBum a întrebat:

Sarbatori fericite tuturor! Am comandat recent o placa video de la cel.ro si vreau sa anulez comanda. Din cate scria pe site-ul lor, ei trebuie sa ma sune ca sa confirm comanda. As putea sa o anulez atunci cand ma suna ei?

Răspuns Câştigător
| Alyalexandra15 a răspuns:

Da. Se poate anula. Trebuie doar sa astepti sa te sune pentru a confirma comanda si atunci sa-i spui ca nu o mai vrei. Nu se intampla nimic. E foarte simplu! :*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O poti anula daca vrei si inainte sa te sune, suni tu sau trimiti un e-mail la adresa lor.

| K0sti a răspuns:

Pai tu de ce nu-i suni? Ai vreo retinere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa astepti pana te suna ei. Suna-i tu si spune-le simplu si frumos ca vrei sa anulezi comanda.

| Kriss96 a răspuns:

Cel mai bine este sa-i suni tu inainte. Asa ar fi si de bun simt zic eu.
Dar lasand bunul simt mai incolo e mai bine sa suni tu inainte ca sa nu te trezesti cu vreo surpiza neplacuta.
Daca nu te mai suna de exemplu?
In general cand e la livrari se face o varza. Ajungi sa te doara mintea de prostia lor. Risti sa primesti vreun telefon sa-ti zica curierul ca e pe drum cu comanda ta.
Eu zic sa suni, sa specifici ce ai comandat si faptul ca vrei sa anulezi acea comanda.

| vioricavio a răspuns:

Poti anula comanda oricand doresti. Nu esti obligat sa cumperi ceva daca te ai razgandit.Iar daca nu te contacteaza pentru confirmarea comenzii, poti refuza si cand ti o livreaza la domiciliu.

| ScaryBum explică:

Pai si eu acum pe cine sa aleg oare dintre voi?