| FanGaming98 a întrebat:

Scurt și la obiect explicația " frecvenței procesorului"? Care e vrecvența maximă care poate fi setată în setări la un Asus VivoBook 15?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scurt si la obiect, intreaba i pe cei care asambleza sau repara calculatoare ei stiu.

| sierra1 a răspuns:

"care e vrecvența maximă care poate fi setată în setări la..."

Scurt și la obiect: ce microprocesor?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Frecventa procesorului e echivalentul turatiei unui motor termic. La laptopuri nu vrei sa stii frecventa maxima, ci cit te tine bateria in conditii normale de utilizare. VivoBook 15... cu ce procesor? Ca sunt mai mult VivoBook 15-uri. Detaliaza si de ce ai vrea sa ii maresti frecventa.

| FanGaming98 explică (pentru GabiDumitrescu):

VivoBook 15 cu AMD Ryzen 5 3500U setat de mine la maxim 90Mhz

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FanGaming98):

90 MHz? Glumesti? Base clock are 2.1 GHz cu posibilitatea de boost pana la 3.7. Nu te juca cu setarile alea de-aiurea ca nu are rost. Lasa-l sa isi faca singur de cap. Oricum nu e laptop de jocuri asta...winking

| SiderS a răspuns:

Este simplu, tu nu ai treaba cu "setarea frecventei" o va face singur cand va intampina dificultati, este setarea lui default.