| Ruhl a întrebat:

Scuzati categoria.Am nevoie de putin ajutor, mi-am instalat Code blocks.Mi-am creat un folder pe desktop si cand vreau sa creez un proiect nou imi zice,, couldnt create the project directory". Help!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vad, cu buna intentie si stiinta ai postat o intrebare inadecvata la sectiuna de "Dragoste si sex" si ma gandesc ca ai facut-o doar ca sa ne fxxx pe noi la cap, asadar, am sa o ignor, ca nu merita atentie.

| PainTech a răspuns:

Code blocks e panaramă. De cate ori am incercat sa fac un proiect :
- Ba nu s-au instalat completul
- Ba nu exista debugger
- Ba nu se poate include
- Ba am lăsat liber un spatiu in fața codului și programul sughiță, etc.

Soluție : instalează visual studio. Chiar daca ocupa mai mult nu se compara cu code blocks.

| Ruhl explică (pentru PainTech):

Imi trebuie obligatoriu code blocks si acasa pentru ca asta folosesc la scoala.

| PainTech a răspuns (pentru Ruhl):

Asigură-te că nu încerci să pui folderul cu proiectul in program files ( Windows 10 are câteva metode de protecție mai dubioase ). Eventual încearcă să îl creezi în altă locație.