| DuraruMarin a întrebat:

Scuzati categoria!

Salutare! Am o problema,deci de cateva zile mi s-a securizat Routerul Linksys,desi nu am parolat eu.Tin sa specific ca am doar un calculator, acesta fiind legat la RDS prin cablu.Ce as putea sa fac pentru a reconfigura si pentru a scoate parola?
P.S. Aceasta este cea mai vizitata categorie

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Router-ul ăla are un buton de RESET. Apasă-l! și va reveni la setările din fabrică. Citește manualul. Până atunci, scoate-l din priză, ca să nu mai fie folosit de „tâlhari".
rolling on the floor

| Belluuu a răspuns:

Intri la network (internet), cauti adresa ip pe care o deti, apoi intri pe browser (google/mozila..etc) scrii sus in bara de HTML ip-ul, iar o sa-ti apara acolo 2 completari, User and Password, la User scrii: Admin, iar la Psasword asemenea: Admin, treci Admin la amandoua si de acolo cred ca te poti descurca happy

| DuraruMarin explică (pentru Belluuu):

Oamenii au fost inteligenti, si au schimbat chiar si acele date.Cel putin mie nu-mi merg