| Rauluuu a întrebat:

Scuzati-mi categoria. Am o problema, cand deschid calculatorul il las cateva minute adica si cate 1 ora sau jumatate de ora si imi tot da BSOD adica Blue Screen Of Death. am incercat tot ce-i posibil inafara sa il reinstalez ca l-am reinstalat de 15 ori. Nu stiu ce sa-i fac. am facut update la placa orice. Care ma poate ajuta va rog, funda

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E o eroare blestemata. poate fi cauza multor motive.
hdd, rami, o conexiune prasta, un driver instalat si incompatibil, un program ce creeaza un conflict, etc.
incearca sa startezi doar cu hdd, adica fara rami, si vezi daca iti da blue screen. in caz contrar conecteaza ramii pe rand, daca merge conecteaza unitatea dvd, apoi lector de cartele, etc. e o munca minutioasa si trebuie sa ai rabdare. bafta multa. de fiecare data cand conectezi un component o faci cu pc oprit.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Scoate bateria de la bios, memoriile si placa video timp de 20 de minute din computer, sa nu fie conectat la retea. Le montezi, faci un Hirens Boot Cd, clear mbr, formatare hard disck. Incearca sa instalezi, vezi ce zice. Nu ai spus ce eroare ai, ce scrie pe ecran. Ce sistem de operare folosesti! Bafta!
http://www.youtube.com/watch?v=dyfCWBC8KJU