| anonim_4396 a întrebat:

Scuze de categorie. Am o problema cu Facebook-ul, nu mai stiu parola de la Facebook, si daca dau acolo,, am uitat parola " ma pune sa aleg dintre mail si cu numarul de telefon. Prin numar de telefon nu mai merge ca nu mai am codul ala salvat iar prin mail imi pune intrebarea aia,, care e unchiul tau preferat? " si nu am raspuns ca atunci cand mi-am facut contul nu mi-a pus intrebarea asta. E vreo sansa mi-l recuperez?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin numarul de telefon - iti trimite un sms cu un cod, pe care trebuie sa-l intriduci in termen de cateva minute (parca 5).
Daca la e-mail cere numele unchiului, atunci tu ai completat acel raspuns dupa ce ai creat contul (pe langa alte cateva). DOAR in acel caz iti pune intrebarea, daca ai completat si raspuns la intrebarile de siguranta.
La fiecare incercare iti cere alt raspuns, la intamplare.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu merge nici cu codul

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica nu imi apare varianta asta, doar cu mail-ul si prin mail nu merge

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

La cod ai grija de majuscule si minuscule!
Codul are valabilitate scurta,

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În privința telefonului, înseamnă că nu l-ai menționat în formularul de înscriere (în contul tău). Altfel, ți-ar fi trimis un cod.
Singura șansă e fie să îți amintești parola contului de Facebook (poate că ai notat-o undeva), fie încerci să îți recuperezi mai întâi emailul, iar dacă te întreabă de unchiul preferat, înseamnă că răspunsul acestei întrebări l-ai ales tu cândva. Nu ei, ci tu! Dacă l-ai dat la mișto, asta e, dar în locul tău, aș încerca să îmi iau la rând toți unchii. Încerci cu două/trei nume pe zi, nu mai multe, fiindcă te blochează.

| alex15ccc a răspuns:

Salutare! poti sa trimiti un mail la Facebook cu o poza din buletin si sa le povestesti ce s-a intamplat.(sa cenzurezi cnp-ul) si eu am patit anul trecut asa, mi-am pierdut telefonul si aveam activata o functie cu logare prin sms si in cateva zile problema s-a rezolvat.
bafta!

| anonim_4396 explică (pentru alex15ccc):

Imi poti spune care este e-mail-ul corect sa pot sa trimit?