| Smoke323 a întrebat:

Scuze de categorie, sa incepem.

Cum pot da update la placa video? Am placa video Intel Hd Graphics Family si as vrea sa dau update, mi s-a spus sa dau update ca sa mearga far cry 3 bine, am 2gb placa video 8gb ram, i5 procesor

1 răspuns:
| Skrillex458 a răspuns:

Daca vrei sa faci update placii video urmeaza pasii urmatori:
1) Click dreapta pe My Computer si selecteaza optiunea Manage
2) In partea stanga a ferestrei cauta optiunea Device Manager
3) In partea dreapta care iti va aparea dai dublu click pe Display Adapters iar sub o sa iti apara numele placii tale video de exemplu: Intel Hd Graphics Family.
4) Dai click dreapta pe numele placii tale video si selectezi optiunea Update Driver Software
5) Ultimul pas: Alegi optiunea Search automatically for updated driver software si astepti sa iti faca update-ul
Daca dupa finalizarea iti apare mesajul "Windows has determined the driver software for your device is up to date" inseamna ca placa ta video este deja actualizata