| Alexandru_Ionuț_1998_XVpG a întrebat:

Se câștigă bani din You tube si daca da cam cat...(pss doar de curiozitate)

Răspuns Câştigător
| aneemaryy a răspuns:

Da, de ex Selly face cam 3000 lei pe luna, dar are si multi abonati. Asta depinde si de tine cate colaborari ai cu anumite firme, ca poti sa mai faci si publicitate pentru unele produse si castigi mai mult

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Da, se castiga. Totul este in functie de numarul vizualizarilor si locatia acestora. Cu cat mai multe vizualizari din tari cat mai indepartate, cu atat mai mare suma.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se castiga, cativa zeci de $ la cateva sute de mii de vizualizari

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nici chiar asa de putin. BackPackYourLife a vorbit despre asta, si zicea ca el face undeva la o mie de euro pe luna. Omul are vreo 180.000 de subscriberi si continut de o calitate excelenta. Faptul ca vrei sa devii inca unul dintre aia j'de mii de copchii care se filmeaza jucand eu-stiu-ce-mizerie si o pun pe YT nu te va aduce la nici un rezultat.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu ma refeream efectiv la cat plateste Youtube. Ca daca ai multi subscriberi poti face bani si din alte lucruri, promovare de produse, spatiu publicitar, diverse campanii de marketing samd.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Si eu tot la asta. Adsense/YouTube. Omul nu promoveaza produse si alte bazaconii, baga doar Google Ads atita tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar din vizualizari nu prea ai sanse intrucat CPM e slab la noi. Majoritatea youtuberilor fac din reclame+promovari de la ceilalti.