| FreelancerTony a întrebat:

Se da un blog pe script wordpress, pe care postez articole si in romana si in limba engleza. Nu prea mai imi convine sa amestec engleza cu romana, si as dori sa stiu daca exista vreo posibilitate sa despart grafic in mod complet cele doua tipuri de articole.

Mai exact, as dori sa stiu daca exista vreun plugin sau ceva asemanator astfel incat, cand cineva acceseaza blog-ul, sa aiba de ales intre continutul in limba romana si cel in limba engleza.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Fa un subdomeniu pentru engleza, de genul en.blog.ro, cu aceeasi tema si aceleasi articole, dar in engleza.
Pui sus optiune de limba.
Bafta

1 răspuns:
| gatablog a răspuns:

Ai o varianta care din punctul meu de vedere este cea mai simpla:

1. Creezi 2 categorii, una "engleza" si cealalta, logic, "romana"

Grupezi articolele in limba romana pe categoria RO si cele in engleza pe EN.

Adaugi pe blog 2 butoane RO si EN pe care le faci active cu link catre fiecare categorie.

Eu te ajut cu cea mai mare placere, contacteaza-ma!