| Curious9 a întrebat:

Se da urmatorul sistem:
-HDD Seagate 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA3, ST31000526SV
-Solid-State Drive (SSD) Corsair Force 3, 2.5" 90GB, SATA CSSD-F90GB3-BK
-Kit Dual Channel Corsair 4GB (2 x 2GB), DDR3, 9-9-9-24, 1600MHz
-Placa de baza Gigabyte Z68X-UD3H-B3, socket 1155
-Procesor Intel® CoreTM i5-2500K SandyBridge, 3300MHz, 6MB, socket 1155, Box

1. Sunt compatibile componentele intre ele?
2. Ce placa video recomandati de pana in 9 mil?

Răspuns Câştigător
| mrclaust a răspuns:

Da sunt compatiblie si placa video pna in 9 mil as alege un ATI RADEON HD6870 sau si mai bine un ATI RADEON 6950 (2GB) si te asugur ca cel putin urmatori 2 ani nu o sa apara joc pe care sa nu il poti juca la detalii cel putin medi spre mari mai ales daca mai adugi 2 GB de ram deoarece un windows 7 mananca destul ram.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sapphire Radeon HD6870 Vapor-X 1GB DDR5 256-bit

| RăzvannRăzviii a răspuns:

AI GRIJA CA NU AI ZIS CE TIP DE GDDR SA FIE PLACA, dar eu iti recomand asta cu GDDR5 : http://www.emag.ro/......48-DD-HDMI

| Curious9 explică:

Memoriile ( 2x2 ) trebuie sa fie de acelasi tip, sau pot cumpara si alt gen?

| Intruder19 a răspuns (pentru Curious9):

Da,trebuie sa fie acelasi model sa mearga in Dual Channel, Placa video este compatibila 100% cu placa de baza, ai grija sa cumperi o sursa potenta ca placile recomandate consuma destul de mult.

| Curious9 explică:

La placa de baza nu apare pc-express 2.1 iar placa video are acest slot. sunt compatibile?

si inca o data, trebuie sa cumpar acelasi tip de memori, sau pot face comanda de alta marca?

| Curious9 explică:

1. sa inteleg ca orice placa video as cumpara e compatibila cu placa de baza?

2. la placa de baza NU apare pc-express 2.1, dar la cea video DA. Se potrivesc in ciuda faptului ca nu au acelasi pc express?

3. se potriveste GDDR5 pentru placa de baza?