| adrianpetrican a întrebat:

Se dau 3 video-uri de 1080p si 50 fps. Problema este urmatoarea: placa mea video e destul de slaba si nu poate renda la 60 FPS. Eu vreau sa transform aceste video-uri in 60 fps si de asemenea din 1080p in 720p. Cine ar fi dispus sa ma ajute ar fi de mare ajuor.

Jos dau linkurile de unde se descarca si un program de convertire:

1. https://drive. google... QxIAsZaYVX3c8WM

-se deschide linkul si se descarca dosarul care contine cele 3 video-uri

2. https://drive. google... IK4aIA_QG0vfDN7

-se descarca programul de convertire video
-se instaleaza
-se ckrackuieste

3. Se deschide programul (videoproc se numeste) si se ia fiecare video in parte si se converteste in urmatorul fel :

-dupa ce se aduaga fisierul va asigurati ca e bifat la Hardware Acceleration Engine
-se apasa butonul options iar apoi apare o fereastra cum e in screenshotul alaturat

Cerintele mele sunt:
-dupa convertire sa mearga cum merge un meci de fotbal la tv (sa nu rupa absolut deloc imaginea)
-sa se vada HD (videourile sunt HD)

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Un fisier video nu e un joc sa ai nevoie de cati mai multi fps-uri! Un video iti merge normal si la 20 de fps-uri!
Cauta un program de convertire unde nu trebuie sa setezi tu astea ca de aceea nu iti merge!
Toate acele setari incepand de la fps la la rezolutie, bitrate si altele sunt legate intre ele, daca tu schimbi ceva iar programul nu se ajusteaza automat acel video nu va fi bun, ori va merge in reluare si tu crezi ca e de la fps ori va fi in ceata etc. deci inca o data iti spun cauta un program unde vei alege numai codec-ul fisierului video si atat! Toate programele de obicei pun automat un fps de 24 sau 29 nu 60... happy si sa vezi ce frumos va rula happy deci este bun si pc-ul tau daca nu are 20 de ani laughing

| flixbuster a răspuns:

O singura intrebare: daca ai 50 fps, de unde sa scoti inca 10 sa faci 60?

Sau altfel: daca ai 50 de lei, cum ii faci 60 fara nimic extern? Invers e simplu.