| MrSpooky a întrebat:

Se gaseste Iphone 5s/c original si nou nout in Germania cu doar 200 euro sau sa ma astept la un fake?

Răspuns Câştigător
| GheorghiuIoana a răspuns:

Nu se gaseste asa ceva. Preturile din Germania sunt muuulttt mai mari decat la noi. in Romania. Am o prietena care sta acolo si si-a luat un iPhone 4s cu un pret mult mai mare cu cel din Romania. Cand a vazut preturile noastre, a regretat ca nu s-a gandit sa-si cumpere de aici, din magazinele noastre. Daca telefonul e fake iti dai seama foarte usor. Are multe lucruri diferite fata de original, doar trebuie sa te pricepi bine la functionarea acestora, si iti vei da seama din primul minut ce fel de telefon e original sau fakebatting eyelashes.
Parerea mea este ca, in Germania nu poti gasi telefon, adica 5s/c la doar 200euro. Eventual mai scump si decat la noi!
Cauta mai bine la un abonament, sau daca accepti la mana a doua. Este strict alegerea ta, dar daca iti iei la mana a doua, s-ar putea sa ai probleme la functionarea telefonului, iar aspectul poate fii sub orice critica avand in vedere ca a fost folosit si de altcineva, strainhappy.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| MrSpooky explică (pentru GheorghiuIoana):

Da intr-adevar si mie mi se pare cam straniu la 200 E unul nou direct din Apple Store, am vazut doar la abonament cu 200E si mai mult ca sigur asa mi l-a luatlaughing).
In fine, multumesc pentru ajutor!big grin

14 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Apple nu se inchina nici macar nemtilor. e o minciuna.

| LTAA a răspuns:

Prea ieftin!
Cum să scadă prețul unui telefon la mai mult de jumătate, după jumătate de an, când încă nu a apărut iPhone 6?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa.

| vlady434 a răspuns:

In Romania, ar fi 100% fake, iti dai seama, dar avand in vedere ca vorbim de Germania, s-ar putea sa fie pe bune. In strainatate, telefoanele si abonamentele au preturi cu mult mai mici, comparativ cu ale noastre. Incearca sa obtii cat de multe informatii poti, inainte de a-l achizitiona.
P.S.: Stiu sigur, ca in Italia, un S4 nou, la abonament, este 10 euro, la abonament de 2-3 euro. Are un prieten.

| ashtray a răspuns (pentru vlady434):

La abonament de 2-3 euro? iti trimit eu 10 000 euro sa-mi aduci si mie un camion... nu tot ce zboara se mananca!

| vlady434 a răspuns (pentru ashtray):

Ma, ala asa a zis, si nu cred ca avea motiv sa minta. In alte tari, preturile sunt mai mici decat la noi.

| ashtray a răspuns (pentru vlady434):

Eu stau in franta si crede-ma ca nu gasesti asa ceva....eu la abonament de 65 euro pe luna am luat iphone 5 cu 275 euro... asa ca prietenul ala al tau minte extraordinar de mult!

| vlady434 a răspuns (pentru ashtray):

Esti student/a sau esti salariat/a? Mi se pare un pret la abonament, exagerat.

| ashtray a răspuns (pentru vlady434):

Sunt salariat si astea sunt preturile aici...o ultima intrebare... cate s4-uri are prietenul tau daca sunt asa ieftine? laughing))

| vlady434 a răspuns (pentru ashtray):

Unul, dar am inteles ca surorile lui au amandoua Iphone 5.

| ashtray a răspuns (pentru vlady434):

Facem un simplu calcul: 10 euro telefonul + 120 euro (abonamentul pe 2 ani/ 5 euro pe luna[care e destul de mult fata de ceea ce zici tu])= 130 de euro.....cine iti da 500 euro la schimb pe 130? iti zic eu : NIMENI. big grin
nu mai crede tot!

| Wo0W a răspuns:

De ce neaaprata iphone? cand poti incerca altceva un e-boda v200 http://www.emag.ro/......DGBZXBBBM/ sau altceva

| Ronni a răspuns:

Poti sa gasesti pe contract de 2 ani. Platesti 30 de euro in fiecare luna si Primești cel ma nou iPhone pentru doar 200 de euro.