| anonim_4396 a întrebat:

Se impaca bine placa video Sapphire Radeon RX 560 cu un i3 de generatia 8th?
Va rog sa nu imi recomandati alte placi video.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

Bineinteles, de preferat sa iei o placa video mai puternica, pentru ca n-ai treaba cu procesoru, poti pune linistit si un gtx 1060, bani sa fie.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu au treaba intre ele. Poate la jocuri sa ai bottleneck de la acel i3. Dar in rest nu conteaza ce GPU bagi.

| StefanT230 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca un i3 de generatia 8, bate un i7 de generatie veche

| marian37 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi poti explica te rog de ce este bottleneck?

| VallyP a răspuns (pentru marian37):

Atunci cand nu poti scoate maxim din placa video din cauza procesorului. Nu e cazul la tine, merg ok impreuna.

| anonim_4396 explică (pentru StefanT230):

Proof?

| anonim_4396 explică (pentru marian37):

Citeste singur: http://www.tomshardware.co.uk/forum/248617-29-what-bottleneck
N-am chef sa traduc

| StefanT230 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cpuboss.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca da, sunt destul de echilibrate.