| Xenoverse a întrebat:

Se mai merita sa utilizezi windows 7 in ziua de azi?

18 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Da. Utilizez windows 7 ultimate de aproximativ 3ani, fara a il schimba macar odata.

| Happ a răspuns:

Este foarte stabil si bine construit dar moda este sa treci la ultimul aparut, motiv pentru care, prin fel de fel de tertipuri de soft, vei fi mereu "fortata" sa faci un upgrade. Eu inca rezist si consider ca merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Mai ales daca il ai original.

| Vladut123456 a răspuns:

Da,windows 10 este unul ce necesita multa memorie ram si un ssd pentru a-l rula cum trebuie, am incercat windows 10 si foarte multe belele cu el, consuma extrem de mult, jocurile mergeau extrem de prost desi am un pc decent si trec lejer peste cerintele cerute, windows 7 este recomandat pentru gaming iar daca ai un pc mai slabut este perfect.

| Sara1248 a răspuns:

Eu cred ca MERITA sa mai pui mana pe o carte. Nu exista ''SE merita''. big grin Pana la urma folosesti ce windows vrei tu, e bunicel 7, dar au aparut altele noi care au ceva noutati si imbunatatiri. big grin

| alina2k18 a răspuns:

EU 7 am, pe 10 nu stiu sa operez laughing

Răspuns utilizator avertizat
| PumpkinDoll a răspuns:

DAP, il am de 4 ani

| gabicoo a răspuns:

Pe laptopul de acasa am facut upgrade la Windows 10 si sunt foarte multumit. Ma enervau desele actualizari si faptul ca se instalau automat. Acum problema s-a rezolvat si actualizez cand vreau eu.
Daca ai Widows 7 eu zic sa ramâi cu el pentru ca e foarte stabil. Îl am pe PC-ul de la serviciu si nu face figuri.

| JustCosmin a răspuns (pentru Vladut123456):

Probabil tu aveai ceva bug-uri la versiunea de Windows 10. Orice laptop pe care se pune SSD si care mai are si Windows-ul instalat pe acel SSD, se misca mult mai rapid. Cat tine de consumul mare de memorie ram, gresit. Aplicatiile si jocurile sunt foarte bine optimizate pentru Windows 10, mai ales daca se foloseste versiunea pe 64bit.

| ProXtreMmYT a răspuns:

Sicer Da, e reusit, (Acum depinde de piesele pe mcare le detine! )

| 6684464 a răspuns:

Da, daca nu ai de ales. Nu, daca poti avea 10 cu acelasi efort.
Fara "Se"

| Vladut123456 a răspuns (pentru JustCosmin):

Nu aveam niciun bug, si nu doar eu am problemele astea, foarte multi o au, aveam windows-ul de pe site-ul Microsoft, si componentele pc-ului meu sunt(i3 4170, gt 1030, 4gb ram)

| LPCTSTR a răspuns:

Consider eu că 7 chiar a venit de la Microsoft.
Este ușor de crăckuit (găsești un activator pentru el fără viruși și altele), nu halște multe resurse, interfață destul de prietenoasă (dar un pic învechită (thanks cu Aero căci solid era și XP-l puteai numi)), se înțelege cu cele mai multe programe, dar cel mai important: nu primește update-uri care să te facă să-l ucizi și este cel mai stabil.
Prin "stabil" vreau să spun că nu are atâtea dll-uri lipsă ca 8.1 și nu mi-a dat, în toți ăștia 7-8 ani de cand am laptopul, BSOD.

Păcat și blesteme pe Microsoft că încheie suportul pentru Windows 7 începând din 14 ianuarie 2020, cea mai iubită și îndrăgită ediție de Windows.
Oare 7 va deveni noul "XP"? O versiune veche, dar atât de îndrăgită?

| Lioana a răspuns:

Da. E mai bun decat Windows 10.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Il am de mult timp pe laptop.

| flixbuster a răspuns:

Da, atata vreme cat iti indeplineste toate cerintele si iti faci treaba cu el. La fel cum merita si Windows 8, Windows 10, familia Ubuntu, Mint, Fedora, CentOS, etc., daca oricare dintre ele iti indeplineste cerintele si iti faci treaba cu el.

Trebuie doar sa retii ca in Ianuarie 2020 Windows 7 va iesi din suport de la Microsoft, moment in care va trebui sa migrezi la altceva (daca faci update-urile la zi, ceea ce iti recomand).

| RAY a răspuns:

Depinde de configuratia acelui dizpozitiv, eu recomand ssd si windows 10