| cat18 a întrebat:

Se mai poate repara telefonul daca sa udat cu apa si l am aprins? cat m ar costa sa il repar e un tel cu touch screen si e si nou luat din ianuarie si e pacat sa il pierd asa sad

3 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Dac ai fi specificat de ce model e vb,era bine, asa iti pot spune sa te duci sa incerce sa il curete poate ai noroc(daca e oxidat, daca e prea tare e posibil sa nu mearga facut) si te costa in jur de 25-30 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate repara trebuie curatata placa cu o solutie ca sa nu se oxideze circuitele

| Stryder_1593 a răspuns:

Pai ce are. ca nu ai zis decat ca l-ai udat cu apa si l-ai aprins. lasa-l bine sa se usuce. scoate bateria, si dai si cu feonu. si dupa ce nu mai are nimic ud prin el.ar trebui sa mearga. oricum s-ar putea sa fi prins condens pe sub display.deci ti-as sugera sa te duci la un service.

in privinta la pret: depinde de stricaciuni