| EmYyYEmilian a întrebat:

Se merita ios 11 pe iphone 5s?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Să instalezi pe un iPhone 5s un sistem de operare conceput pentru telefoane de la iPhone 7 încolo?

Compară și tu puțin specificațiile iPhone 5s cu iPhone 8 și trage singur concluziile:

Dual Core 1.3 GHz ~~vs~~ Hexa Core ( 2.37 GHz, Dual core, Monsoon + 2.37 GHz, Quad core, Mistral)
Baterie de 1560 mAh ~~vs~~ Baterie de 2675 mAh
1GB Ram ~~vs~~ 2GB Ram
Chipset Apple A7 ~~vs~~ Chipset Apple A11 Bionic

4 răspunsuri:
| SpooJeeSmen a răspuns:

NUUUU! CLAR NU! Am avut greseala, ca atunci cand era iOS 11 in beta sa mi l fac, acum am iOS 11.2 b3 si este cea mai buna de pana acum la performanta, dar bateria este groaznica... in fine, ramai la 10.3.2/10.3.3 este mult mai buna, atat ca baterie, cat si performanta.

| FordMustang a răspuns:

Nu. Mie unul mi.a inceput sa sacadeze din cand in cand.

| Roxin a răspuns (pentru johnnny123):

Versus...un pleșcat in Lexus laughing)

| EmYyYEmilian explică (pentru johnnny123):

Aveti dreptate, dar nu pot ramane cu el la 10.3.3.