| Ionut659 a întrebat:

Merită să achiziționezi una din noile console sau să îți cumperi un pc?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de tine si cate de mult de joci. Pe un PC poti face o mie de alte lucruri, si sunt metoda de a ''proba'' jocuri inainte sa scoti banii. Pe consola ai garantie ca 6-7 ani cat tine o generatie iti merg bine, dar trebuie sa platesti lunar pentru multiplayer, si jocurile noi vor costa 70 de euro in curand.

| mudokins78 a răspuns:

Nu stiu de ce toata lumea de aici spune ca jocurile pe consola sunt scumpe! Eu am pe hardul consolei vre'o 27 de jocuri care le am de pe internet gratuit!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Salut,
Asta este in functie de fiecare cum ii place, mie mi-ar placea mai mult un PC, dar ca si costuri iesi tot pe acolo ( depinde si cate jocuri vrei sa cumperi si sa joci ), ori ca dai 2500 de lei pe o consola si o tii câțiva ani si pentru majoritatea jocurilor bune trebuie sa plătești, ori ca dai 6-7000 de lei pe un pc si tot așa, il tii cativa ani si mai cumperi jocuri pentru el ( jocurile pentru pc sunt mai ieftine decat cele pentru consola ), mai gasesti cate un joc gratis, pana la urma tot pe acolo ieși, dar as recomanda pc pentru ca este mai lejer de umblat pe el, poti sa descarci ce vrei tu pe el si mi se pare mai calumea sa joci pe tastatură fata de joystick.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut, la gaming consolele zbarnaie avantaj ca joci jocuri tari contr-cost in timp ce pe un PC ai componete in el ce uneori ii reduc capacitatea maxima si avantajul este piratarea jocurilor ...cam aia ar fi
daca as fi in locu tau as alege o consola de la PS4 modelu slim 1TB

| Andryez a răspuns:

Eu nu m-aş juca pe consolă nici dacă mi-ar oferi-o cineva pe gratis, e mai plăcut feeling-ul pe PC. Auma fiecare cu gusturile lui happy

| CorneliuN a răspuns:

Personal as merge pe PC pentru ca acolo jocurile se vad mult mai bine, daca ai niste componente bune, vreo 16 gb ram, un CPU bun Intel sau Ryzen si o placa video pe masura esti bines. Dar te costa mult. In timp ce pe un PS 5 dai cam 500-600 euro, nu le stiu preturile. Am auzit ca Xbox-ul e putin mai puternic si iti ofera un Game Pass pe masura. Bafta

| valentinsdq a răspuns:

Cel mai bine e sa ai si PC si PS laughing
Cumpara-ti PS5
Eu am PS4, dar mi-as cumpara un PC numai sa ma apuc iar de counter strike...

| KanekiKen20 a răspuns:

Eu am ambele, dar recomand pc, in caz ca se strica sau apar jocuri noi, schimbi o piesa sau 2. Si gasesti jocuri pe steam gratis care sunt super tari si pe epic game (cea mai tare platforama de jocuri gratuite, baga saptamanal jocuri noi si a fost chiar si gta 5 gratuit sau rocket league si multe alte jocuri marfa.Trebuie sa ai rabdare.) Pe consola iti da doar daca ai abonament.

| KanekiKen20 a răspuns (pentru KanekiKen20):

Si pe consola jocurile sunt cam scumpe. Mai scumpe decat consola in sine.