| Lusyy a întrebat:

Se merita sa cumpar samsung galaxy mini sau nu? din cate am auzit bateria tine foarte putin.deci? pareri?

8 răspunsuri:
| elenyss a răspuns:

Parerile sunt impartite, insa problema cu bateria o au toate smartphone-urile. Eu am un Galaxy S II si il incarcam pe fiecare noapte pentru ca lasam internetul activ si il forjam destul de mult. Acum ca m-am mai plictisit de el si nu ma mai incanta aplicatiile android la fel ca inainte, activez internetul doar cand am nevoie si ma tine cam 2-3 zile, depinde si de cat vorbesti.
Galaxy mini mi se pare totusi cam incet, daca rulezi mai multe aplicatii in acelasi timp o sa ti se blocheze des si o sa trebuiasca sa dai multe force close-uri. Nu sunt de acord cu smartphone-urile mini pentru ca nu am rabdare sa ma rog de el sa functioneze, insa daca esti la prima experienta cu un astfel de telefon este unul OK, daca ai avut iPhone sau un Galaxy mai performant o sa-ti vina sa-l arunci pe geam in primele ore!
Sa revin la subiect si sa repet, TOATE smartphone-urile au probleme la baterii din cauza internetului si a display-ului care consuma foarte mult, insa poti sa prelungesti viata bateriei prin achizitionarea de huse speciale care au acumulatori, ii dublezi timpul practic.

| Garnet a răspuns:

Eu am si-l incarc o data pe zi stiind ca folosesc netul, ascult muzica si desigur ca pe la ore ma si jocbig grin deci eu zic sa da

| Lusyy explică (pentru Garnet):

Multumesc garnet. mda. pai nu ti se pare putin.sa stai in fiecare zi sa il incarci. in rest esti multumita de el? are dezavantaje pe langa multimtudinea de avantaje care le are? Si. cat ai dat pe el.as vrea la liber.

| Garnet a răspuns (pentru Lusyy):

Eu l-am luat la un abodamnet de a lu taicamio (pe firma) si am dat parca 10 mil pe el.nu stiu exact. si sa stii ca eu is chiar multumit de el adica mai ales ca ma ajuta mult (in special la scoala cand am nevoie dupa ceva dup netdevil )

| MoNyKa66 a răspuns:

Eu am Sony Ericsson si ma tine o sa[tamana bateria indiferent cat il butonez big grin dar sa stii, atunci cand iti iei un tel. noi trebuie sa-i termini bateria cat mai repede ca el sa-si reproduca caburile ce le are prin el..eu asa am facut cu el si acum ma tina cate o saptama...chiar daca il butonez non-stop big grin

| Lusyy explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Am sa ma duc si intr-un magazin sa vad cat costa la liber si voi vedea eu... in principal imi doresc un telefon care sa tina bateria macar 3 zile nu 1 zi...

| elenyss a răspuns (pentru Lusyy):

Atunci cumpara-ti un Nokia cu lanterna, o sa te tina 6 zile. Sau vertu daca te tine buzunarul laughing

| eike a răspuns:

Eu Nu Recomand Niciun Fel De Samsung Si Nici Apple
Sunt Foarte Proaste, Se Incinge Procesoru In Ultimul Hal, Nu Te Tine Bateria Nici Jumate De Zi.
Sfatul Meu : Sony Ericsson S au Motorola happy
Eu Am Milestone 3 Si Le Am Avut Si Pe Celelate 2 Modele Milestone, Si Cu Net Wi Fi Si Muzica Si Vb La Tel Ma Tine Lejer 3 Zile Bateria big grin