| Nataliaa2176 a întrebat:

Se merita sa cumpar un Iphone 6 sau 5 second hand?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se merită dacă și numai dacă vânzătorul are documente de proveniență a acestuia(cutie originală, factură, accesoriile originale), asta ca să te asiguri ca nu e furat sau că ar proveni din surse ilegale, apoi să-l vezi fizic cum arată cum e întreținut. Aici trebuie să te uiți la zgârieturile de pe ecran, posibilele lovituri oricât de mici de pe lateralele carcasei(aia înseamnă ca a for dat de pământ ). Dacă e intact ar merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! IN NICI UN CAZ! Daca vrei o parere de telefon mai ieftin, spune-mi! Nu iti cumpara Iphone..nu prea sunt compacte si nu sunt pe masura pretului! Poti cumpara ceva mai bun!

| Nataliaa2176 explică (pentru anonim_4396):

Care ar fi cel mai bun telefon pe care as putea sa il cumpar si sa aiba pretul aproximativ 1000-1200 de lei?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Nataliaa2176):

In ordinea preferintelor mele (calitate, fiabilitate, pret):

LG G4
HTC One S9
Xiaomi Redmi 3s, Note 3 sau Note 4 (MediaTek)
Samsung Galaxy A5 2016
Lenovo K6 Note
Samsung Galaxy J7 2016

| KanezuY a răspuns (pentru anonim_4396):

Telefoanele de la Apple sunt foarte bune datorita fiabilitatii, plus ca te tin maxim 5-6 ani. Ia cumpara iPhone 7 si dupa spui ca e prost. E convenabil? Nu?

| FaraNume00 a răspuns:

Cumparati 6 e mai bun!