| Benyamin173 a întrebat:

Se merita sa iau o placa video rx580 8gb pentru freeSync in locul unui gtx 1060 6gb plait?
Vreau totodata sa im achiziționez un monitor si monitorul respectiv are freeSync, merita sa cumpăr o placa amd (cea de sus mentionata) in locul plăcii video nVIDIA gtx 1060?

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Mergi pe rx 580, nu doar fiindca are freesync dar e si putin mai buna ca un gtx 1060 6gb.

| Hitback a răspuns:

Dacă ai procesor Intel eu aș recomanda sa mergi pe nVidia. Daca ai procesor AMD, mergi pe placa video AMD RX. Intel-nVIDIA; amd-amd se pupa mai bine dupa parerea mea.

| Benyamin173 explică (pentru Hitback):

Ok, eu am ryzen 5 2600, deci ar fi mai ok, mersi de sfat