| membrucac a întrebat:

Se merita Upgrade la windows 10? (am windows 7)

MY PC:
CPU: Intel Pentium Dual Core 2.7 Ghz
Video Card: Geforce GT 730 2GB 128 Biti
RAM: 4 GB
Hard Disk: 500 GB

7 răspunsuri:
| FageAndrei a răspuns:

Nu merita deloc. mai ales daca ai un sistem cu cativa ani in spate. in prezent windows 7 e mult mai bine optimizat decat windows 10.
Dupa placa video banuiesc ca joci ceva jocuri. Crede-ma. windows 10 la jocuri e mic copil in comparatie de windows 7.
Nu se prea merita sa faci upgrade la windows 10 nici daca ai un sistem nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita, parerea mea.
Daca vrei ceva nou incearca Windows 8.1

| untu a răspuns:

Iti recomand sa nu treci la windows 10, ci sa ramai la windows 7 asa cum este proiectat calculatorul tau! Windows 7 este rapid si stabil!

| NebuniaSoselei200 a răspuns:

Nu merita amice!
ai PC de Gaming!
Windows 7 e extrem de bun!

| dDarrY a răspuns:

Eu am facut

| ardei795 a răspuns:

Eu zic sa ramai pe win7, toate programele sunt si pentru win10 si pentru win7. Din experientele mele, Pentium laguieste pe win10. Am testat pe laptop-ul meu cu N3530.
Daca folosesti mai mult aplicatii de office si browsing, nu cred ca vei avea mari probleme, totusi.

| Fanibu a răspuns:

Vrei un Mercedes in loc de Logan?!