| Dalmore a întrebat:

Se poate afla IP-ul unui cont de Facebook?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

IP-urile se pot afla la nivelul serverelor FB sau pe traseul dintre user si server.
La nici unul nu poti avea acces de la calculatorul tau personal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu ma conectez cu acelasi cont de pe vreo 10adrese de ip si mai am si ip dinamic... chiar daca s-ar putea nu vad rostul

| PainTech a răspuns:

La modul in care spui cu atata siguranta "IP-ul unui cont de Facebook" tu nu ai nicio sansa.

Si chiar daca l-ai afla nu ai face nimic cu el.

De ce te mai deranjezi?

| Dalmore explică (pentru PainTech):

rolling on the floor întrebarea e pusă la repezeală, mă doare-n fund cum m-am exprimat, important e că ai înțeles la ce m-am referit oricum și nu mă deranjez cu absolut nimic, răspunde tu frumos la ce am întrebat sau dă-i drumul de aici, că n-am zis nicăieri că vreau EU să aflu, rahat cu ochi ce ești.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PainTech):

Mama frate ce destept te ai simtit cand ai spus asta

| Dalmore explică (pentru anonim_4396):

Geniu cititor în stele rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dalmore):

Iti explica doar cat de stupida e intrebarea ta, taranca idioata. Vorbesti tu de cloud si de ip-uri.

Ia si citeste despre sisteme distribuite, sa vezi ca aceeasi informatie e pe mai multe servere.

Dar o taranca imputita, votanta psd, ce sa inteleaga? MARS in padure cu tarfa care te-a fatat.

| RoCkKiD a răspuns:

Vrei sa zici IP-ul unui utilizator de faceook, si raspunsul e nu.

| AdelinaC a răspuns:

Setari->securitate&conectare->muti cursorul pe locatiile alea si apare ip-ul

| JicaContra a răspuns (pentru AdelinaC):

Asta e a contului TAU, nu a unui cont, de asemnea vezi punctul 2 din raspunsul meu, nici pe contul tau nu stii de fapt IP-ul... REAL

1. NU, trebuie sa spargi sreverele FB sa poti vedea asa ceva pe contul altuia
2. NU, chiar daca spargi serverele, cine intra de pe wifi are sau nu ip public pe router, dar ip-ul e pe router, NU PE CALCULATOR/TELEFON, cine intra de pe telefon NU are ip vizibil din exterior (adica nu il poti accesa din exterior) din cauza ca atat timp cat esti pe 4g primesti ip privat

deci, in concluzie intrebarea e un mit, se spune ca hackerii iti gasesc IP-ul asa ca civilii fac in pantaloni, dar cine stie, iti raspunde cu:
"si daca iti gasesc ip-ul ce or sa faca? sa se stearga la fund cu el? ca altceva mai bun nu pot sa faca cu el"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contul Facebook nu are IP, calculatorul unui utilizator da, iar raspunsul este nu, nu il poti vedea decat daca ai deja acces la contul acelei persoane si te uiti la Activity Log -> Connection and Security. Practic vezi de unde si cand s-a conectat si arata si IP-ul.

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu