| klewww a întrebat:

Se poate butta windows 7 pe un cd de 700 mb? Daca da si sa il recunoasca ca install de windows stie cineva cum?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Exista aşa ceva: Windows 7 Tiny - e în format ISO şi poate fi scris pe un CD

| Iunix a răspuns:

Nu se poate.
Windows 7 are în jur de 3, 5 GB parcă.
În orice caz, mult mai mult de 700 mb, NU o să încală.
Foloseşte un DVD. Arată la fel ca un CD dar are 4, 7 GB si costă 1 leu şi ceva.

| Iunix a răspuns:

Pentru întrebarea; cum se instalează windows 7.

Există tutoriale pe Youtube.

| klewww explică (pentru Iunix):

Vroiam sa zic de unde iau instalul sa il recunoasca ca am o problema la pc cu ceva compressed

| TrustMeIKnow a răspuns:

Dar de ce ai mai folosii CD-uri in ziua de azi la un PC/laptop, majoritatea vin si fara unitate optica. Ier eu unul am renuntat la ea pentru a pune HDD acolo.

Pune windows 7 pe un usb, si faci live de pe el este mai usor.

| klewww explică (pentru TrustMeIKnow):

Da am incercat sa descarc depe net in telefon si cu un usb flash in pc dar numi recunoaste usb-ul