| Reddfox a întrebat:

Se poate da overclock la o placa video (gtx 1060 3gb) daca procesoru e locked (i5 8400)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frecvența GPU-ului nu depinde de cea a procesorului, deci da.

4 răspunsuri:
| Boeriu_Marius_1998 a răspuns:

Du-te si tu la un service ce ***

| anonim_4396 a răspuns (pentru Boeriu_Marius_1998):

La service pentru overclock? rolling on the floor

| Boeriu_Marius_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce razi ma ca nu este amuzant sa razi de membrii respectuasei comunitati TPU care ajuta tineri inca din 2008 sa isi rezolve problemele zilnice, iar tu domnule, te crezi mare cocos pe internet, dar te invit la un concurs de baut tuica de pruna in comuna Valureni, judetul Mures, ca sa vedem care e mai barbat.

| arthur007 a răspuns:

Da, CPU-ul nu are treaba cu overclockul de la GPU. SPER CA TE-AM AJUTAT