| alexalex234 a întrebat:

Se poate face overclock cu un cooler stock? Mentionez ca am un procesor amd athlon 64 x2 3800+ si temperatura oscileaza intre 35-50 grade celsius.

1 răspuns:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Temperatura este deja mare, daca ii faci si OC se va duce la 80 de grade siori se prajeste el, ori placa de baza. Eu iti zic sa il lasi asa, strange bani si fa-ti un PC de generatie mai noua. Procesorului aluia chiar daca ii faci OC tot nu o sa fie mare diferenta...