| CosminComan75 a întrebat:

Se poate face root la android la un service? Cam cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Dacă versiunea de Android e 4.2.2 atunci cel mai probabil va merge cu VRoot. Pe PC cauta VRoot și downloadeza-l. După ce-l instalezi mergi în setări la telefon și cauta setări avansate sau setări dezvoltator, s-ar putea sa fie în secțiunea "despre telefon". Dacă nu sunt nicăieri mergi la "despre telefon" și apasă de 7 ori pe build number cred, daca nu e build number oricum e unul de acolo. După ce apeși de 7 ori mergi înapoi în setări și ar trebui sa ai o categorie noua "opțiuni dezvoltator" sau ceva de genul. Intra la ele și activează "depanare usb" (sau ceva de genul) apoi conectează telefonul la calculator printr-un cablu de date și fi sigur ca driverele sunt în instalate apoi deschide VRoot. Ar trebui să-ți detecteze telefonul și să-ți spună ca nu are root, tu apasă pe butonul root și așteaptă. Telefonul se va restarta și gata, ai root access. Când VRoot îți detectează telefonul îți va instala o aplicație în telefon la care nu trebuie să-i dai atenție. După restartare vei avea o aplicație numita King user, aia va coordona ce aplicații folosesc accesul root. O poți înlocui cu una din play store dacă nu-ți place.

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu exista niciun service autorizat care face root laughing e ca si cum ai pirata un joc, asta se face singur acasa sau alaturi de unul care se pricepe, mai sunt si unele gsm-uri care iau bani pe treaba asta dar e cam ilegal happy

| AlexL28 a răspuns:

Zi-mi ce telefon ai si iti caut eu un tutorial bun, e foarte simplu omule!

| CosminComan75 explică (pentru AlexL28):

Allview A5 QUAD.

| AlexL28 a răspuns:

Ps: in afara de King user poți sa ștergi liniștit orice alta aplicație ti-ar fi instalat vroot

| CosminComan75 explică (pentru AlexL28):

Am reusit! E normal ca sa gaseasca antivirusul malaware la kinguser?

| AlexL28 a răspuns:

Da, nu-ți face griji. E normal, unele antivirusuri găsesc chiar și root-ul în sine ca un virus, e o conspirație laughing Oricum, ma bucur ca ai reușit