| anonim_4396 a întrebat:

Se poate folosii netul mobil pe un netbook? De ex daca esti in tren si n-ai cablu.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi net mobil prin stick USB, cum este si de la Digi. Te costa 15-25 lei lunar abonamentul, in functie de pachet si viteza si ai peste 15Gb lunar (iar daca se consuma, scade viteza pana la sfarsitul lunii de incarcare, dupa care viteza revine iarasi la normal).

6 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca te referi la laptop notebook, atunci da.Eu am laptop notebook si folosesc doar date mobile de la telefon prin hospot.Sa ai baterie la amândouă ca in rest functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FoxyM):

Adica ai un cablu care conecteaza tel cu laptopul si ai net?

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.Activezi hospotul de la telefon si daca deschizi laptopul apesi la semnal (liniutele alea)si alesi pe numele hospotului telefonului tau si dai conectare si bagi pagi parola de la hospot. Fara cablu, fara nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FoxyM):

Multumesc. M-am grabit cu funda big grin. La mine se numeste "partajare internet".

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh,bine ca ai gasit.Este valabil si pentru PC.Ma multumesc cu o evaluare daca se poatebig grin

Răspuns utilizator avertizat