| Resmerita_Daniel_1994 a întrebat:

Se poate instala mac os de pe stick? thx anticipat

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,ca sin cazul altor sisteme de operare, trebuie sa ai un windows sau mac in format iso. Apoi cu programul ruffus faci stick-ul boot-abil cu mac. Dupa ce s-a facut operatiunea asta, trebuie setat din bios sa ruleze din stick-ul usb.

| Resmerita_Daniel_1994 explică (pentru anonim_4396):

SALUT! ideea este ca nu gasesc rufus asta pentru mac
imi da doar pentru windows
multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Resmerita_Daniel_1994):

In acest moment nu ai calculator cu windows? Programul ruleaza pe windows dar poti baga in program imagine iso cu mac. O sa ma interesez si revin cu raspuns. Da-mi detalii de unde scrii acuma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.idevice.ro/......tain-lion/ Uite aici un tutorial si ce program vei descarca de pe mac-ul tau.

| hypentakill a răspuns:

Poate.