| anonim_4396 a întrebat:

Se poate întâmpla ceva, dacă vând cheia unui joc unui necunoscut? (în baza de date aceasta este înregistrată cu mail-ul meu)? Menționez că am "cumpărat-o" la 0 euro. A fost ofertă pentru câteva zile.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru siguranta, fa-ti inca o adresa de e-mail (de "unica folosinta") si scrie-o pe aceea in setarea jocului, inainte sa dai cheia.
Ulterior, cumparatorul n-are decat sa-si treaca mail-ul lui in loc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai daca cheia aia nu a fost activata si o vinzi pe un site gen Kinguin nu ai ce problema sa ai. Tu ai primit-o pe adresa ta de email, dar daca nu e activata inca ar trebui sa mearga oricui...

| Cksihja a răspuns:

Cheia e un element criptat și poate fi folosit doar de către proprietarul de drept, nu o poți vinde fără să-ți riști securitatea. Te poți trezi chiar cu poliția la poartă pentru afaceri ilegale.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cksihja):

... pentru ca dupa cum bine-stim, politia a terminat cu toti traficantii de carne vie, droguri, politicienii corupti, soferii debili, si acum nu au ce face decat sa vineze pe astia care fac tranzactii de 2-3 EUR pe net.