| Marian_3693 a întrebat:

Se poate la un receptor dolce poti sa montezi 2 televizoare la acelasi receptor?

6 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Frate daca vrei de la un receptor 2 tv-uri.iti trebuie a doua telecomanda.si unsensor pentru telecomnada aia. da problema e k trebuie sa ti receptorul funtional mereu ksa iti mearga la celalalt tv

| axeldavid a răspuns:

Da dar vezi acelasi program pe ambele televizoare

| RainbowNeos a răspuns:

Din cate stiu, la fiecare antena poti lega doua receivere fiindca antena are doua sloturi ...nu cred ca se poate asa la receiver(sau ai putea dar nu stiu sigur sa conectezi la un tv mufa neagra care e intre receptor si tv si la altu cablurile de audio-video cele galbene si cele rosii)> sper ca ti-am fost de folos happy

| sebasguyfulls a răspuns:

Da, se poate monta dar ambele televizoare receptioneaza acelasi program, ca sa vezi pe cele doua televizoare programe diferite iti trebuiesc doua receptoare care se pot lua cu chirie sau il poti avea tu, de la Romtelecm poti lua doar cardul dolce in custodie

Răspuns utilizator avertizat
| Marian_3693 explică:

Si cum se leaga al 2 televizor de primul receptor