| CatalinAdrr a întrebat:

Se poate pune o placa video dedicata pe o placa de baza care are una integrată?

9 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Da. Se poate pune. Totusi daca cumperi acum placa de baza si vrei sa-ti pui placa video dedicata, e mai bine sa iti cumperi o placa de baza fara placa video integrata.

| CatalinAdrr explică (pentru Lioana):

Am un PC mai vechi și pentru el as vrea

| Lioana a răspuns (pentru CatalinAdrr):

Dupa cum am spus, poti pune placa video dedicată. Important e sa ai slotul potrivit pentru ea pe placa de baza. Inainte de a cumpara placa video sa te uiti cu ce slot e compatibila si vezi vezi daca ai acel slot pe placa ta de baza.

| Zendom a răspuns (pentru Lioana):

Nu recomand acest lucru daca ti se arde placa video ramai fara pc, cu o placa integrata te mai uiti pe yt mai joci ceva care are cerintele de sistem mici, placavideo integrata este folositoare ca backup

| Lioana a răspuns (pentru Zendom):

Daca se arde placa video cumperi alta.

| Zendom a răspuns (pentru Lioana):

Asa ziceam si eu pana sa mi se strice laughing)

| Lioana a răspuns (pentru Zendom):

Pai si ce-ai facut? N-ai cumpărat alta? Pai daca se strica si cea onboard ce faci? Tot acolo ajungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Toate procesoarele au integrata in ele, daca pui dedicata se dezactiveaza cea integrata.

| Laur195 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate procesoarele au integrata, doar cateva...Restul sunt amplasate pe placa de baza si nu neaparat daca ai dedicata in pc se dezactiveza cea integrata, daca conectezi cablul hdmi la cea integrata mergi pe ea, daca e la cea dedicata, e exact invers happy