| aBunnyMind a întrebat:

Se poate sa schimbi viteza la Romtelecom dupa ce am schimbat-o deja (de la 2 la 6mb)? Femeia aceea a spus ca nu. dar asa a zis si o alta femeie de la alt magazin inainte sa trec la 6. Intrebarea mea este daca pot sa ma duc la alt magazin sa o maresc, eu sunt in Iasi conexiunea principala o asigura romtelecom la calculator dar am un laptop si acela este trecut pe vodafone (am schimbat modemu si acum prinde ceva mai bine). Vreau sa o maresc la 100mb sa pot sa downloadez decent la bani nu se pune problema. Deci se poate daca ma duc la alt magazin sa o maresc? stiu ca e lungi si inutile unele informatii dar cred ca ai inteles la ce ma refer. Funda la cel care da un raspuns cat de cat ajutator si care ma rezolva

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa schimbi viteza de internet va trebui sa treci pe alt abonament, care asigura viteza pe care o vrei, bineinteles daca au in oferta asemenea abonament si va trebui sa platesti mai mult. Va trebui sa inchei un alt contract ori un act aditional la actualul contract. Nu cred sa te refuze, nu vad nici un motiv pentru care ar refuza un abonament mai scump. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| aBunnyMind explică:

"sunt inutile" scuza-ti greseala