| Hasss a întrebat:

Se poate sparge parola de laFfacebook pentru ca eu numai inteleg nimic. Am internet de 3 ani, 4 chiar, si m-am jucat jocuri online, conturi am avut pe toate site-urile pe care am intrat si nu mi-a spart nimeni parola si pe Facebook mi-a spart parola cu a putut face asta nu sunt noob sa dau date sau alte prostii deci cum nu vreau sa va aud ca poate stia stiu answerul sau ce mai ziceti voi nu am dat nimic nu avea cum sa afle deci lamuriti-ma crying(
n-am downloadat nimic de la nimeni eu nu downloadez de pe mess de la nimeni deci de unde poate fi? Multi au incercat sa-mi sparga conturile dar am fost destept si nu mi-au spart nimic deci cum a facut aceasta fiinta sa-mi sparga acc-ul are 11 ani e Fata deci cum?
Cum sa fac sa nu-mi sparga parole sau altceva? Sau cum a putut face asta?

26 răspunsuri:
| Hasss explică:

@akyh tu nu intelegi ca nu eu vreau sa sparg nicio parola mie miau spart parole si nu-mi pot da seama cum mi-a spart acea fetita de 11 contul am firewall si antivirus scanez calculatoru mereu si n-am virusi deci ce poate fi? cum mia sparto

| Carton a răspuns (pentru Hasss):

Pei...este foarte probabil sa iti fi intalat cumva un keylogger in PC, poate ai downloadat un keylogger de undeva. Ce face acest keylogger?
Pei simplu, inregistreaza tot ceea ce tastezi tu, si probabil asa ti'a gasit parola.

| Carton a răspuns:

U stii ce spui? laughing)) Crezi ca FB si Mess au o securitate asa de scazuta? Iti garantez ca daca ar exista ceva de genu asta, la vreo 10 min dupa ce ai spart vreo parola ai avea vreo 20 de politisti la usalaughing) Facebookul valoreaza undeva la 25 de miliarde de dolari si bineinteles ca au si o securitate foarte ridicata. Oricum singurul mod prin care ai putea face acest lucru este sa folosesti un program gen Brute Force, Ce face un program de genul asta? Incearca combinatii de "n" variante, cuvinte si litere, pana gaseste varianta corecta.
Toate bune si frumoase, numai ca Yahoo Messenger, ca si Gmail, au captcha. Adica dupa trei incercari gresite, nu mai poti baga parola, fara sa introduci un cuvant de verificare, care este in general o poza. Poza care nu prea poate fi citita de un simplu program brute force. Iar daca poate, dupa 20 de incercari nereusite, yahoo limiteaza accesul la cont timp de 24 de ore.
Singura problema e ca nici un program nu va reusi sa sparga o parola de yahoo messenger sau fb.
Asa ca nu te mai chinui degeaba si nu mai descarca aiurea de pe dc++ tot felul de warezuri, crezand ca gata, ai spart parola iubitei si vezi ce crede cu adevarat despre tine.
Pentru ca o sa te arzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai vrei sa afli cum ti-a fost spart contul iti pot spune eu.

| allyn333 a răspuns:

Sunt de acord cu Hackerdedate. Nu trebuie nici un program si chiar ID-ul e optional. Nu prea ai cum sa schimbi nimic crying(.
P. S. Eu am 12 ani!

| viobot a răspuns:

O solutie ar fi : http://parolafb.blogspot.ro.

| sabin1999 a răspuns:

Iar ca sa protejezi parola pune si tu una cu semne si litere mari ca sa le ingreunezi treaba deoarece ei nu se pot gandi sa folosesca diacritice.

| Sebastian_Icarus_1991 a răspuns:

Salut!
Ma numesc Sebastian si sunt programator IT.
Daca ai nevoie sa aflii o parola de Facebook din diverse motive te pot ajuta si ma poti contacta la adresa de mail sau pe Facebook :
E-mail : icarus.sebastian@gmail.com
Adresa : facebook.com/icarus.sebastian

| Otves_Alin_1987 a răspuns (pentru Sebastian_Icarus_1991):

Cineva mi-a facut cont de fbk cu numele meu si pozele mele si listează in numele meu cum as putea sa aflu parola

| Timi08MM1988 a răspuns (pentru Sebastian_Icarus_1991):

Da vreau eu persoana m-a blocat pentru ca i-am lasat un mesaj lung stupid nu? Persoana se numeste Roxana Roxana pe Facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100070557699068 acest cont spargemi-l si da-mi parola si username.

| Suru_Stefan_1997 a răspuns:

Simplu.Printrun fisier.L-ai deschis, daca da persoanei care tia trimis fisierul ii apare adresa si parola.Nu e neaparat sa il descarci

| Dumitru_Ionut_1998_Q2yz a răspuns (pentru Suru_Stefan_1997):

Fisier pe nume key-log

| RobertoRobby a răspuns (pentru Dumitru_Ionut_1998_Q2yz):

Exact. inca nu stiu ei de key-logg de programe de spart s.a.m.d. nu vezi, au 12 ani.

| Istrate_Gabriel_1994 a răspuns:

Omule daca tu crezi ca cei de la facebook au sistemul de securitate asa de prost laughing)...ca sa il poata sparge oricine inseamna ca degeaba stai pe internet! numai un hacker adevarat poate face asa cevawinking

| Butnariu_Roxana__Elena_1992 a răspuns:

Buna vreau sa aflu o parola la un Facebook ma puteti ajuta

| remember789 a răspuns:

Clar...
Inseamna ca ai fost victima clanului butoane.
Din cate stiu eu doar ei pot sparge orice parola fara sa injecteze vreun virus keylogger trojan etc.
Documentatii-va pe net sau accesatii site-ul lor www.clanulbutoane.pagix.ro

| George_VaLy_1993 a răspuns:

Va contrazic facebook are o securizare mai slaba se poate sparge cu anumite programe de pe sieturi fantoma .....rakataka eu iti zc doar sati adaugi un email alternativ pentru securizare dar chestia asta nul va opri il va pune in dificultate pe cel care vrea sa tio sparga...

| Alin0007 a răspuns (pentru George_VaLy_1993):

Ma ajuți te rog și pe mine?!

| Maftei_Mugur_1973 a răspuns:

Ma poti ajuta si pe mine?

| Maa_Marius_1910 a răspuns:

Cred ca da ca si mie mi-a spart parola de fb

| Heckerdedate a răspuns:

Raspunsul e simplu, DA se poate sparge o parola, dar nu...hai sa nu folosim cuvinte asa mari,, sparge'' e un cuvant urat! Deci da se poate AFLA parola unui cont de facebook care nu iti apartine!winking Si nu e nevoie de nu stiu ce programe sofisticate de pe nu stiu ce site-uri fantome! Cel putin eu nu am nevoie de absolut nimic! Imi e suficient sa stiu doar ID-ul de mess care il foloseste pentru a se conecta persoana respectiva, si atata tot! toata magaria asta poate dura intre 20 de minute si 2-3 ore! Acuma...depinde de unele aspecte!winking

| Christian_Marius_1996 a răspuns (pentru Heckerdedate):

Ma poti ajuta si pe mine?

| Cosminn_Cosminn_2000 a răspuns (pentru Heckerdedate):

Ma poti ajuta?

| Spaniolul_Buza_1982 a răspuns:

Moise