| Sonia822 a întrebat:

Se poate transfera o aplicatie de pe un telefon pe altul, la distanta? Si daca da, cam cum? Mentionez ca am sters aplicatia pentru spatiu, iar la un moment dat am vrut sa o reinstalez, dar nu am mai gasit-o pentru ca a fost cumparata de Apple. Si nu mai e disponibila pentru Samsung. O are o cunostinta instalata pe telefon. E posibil ceea ce vreau eu sau e nerealist laughing?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Daca e pe Android, sunt aplicatii cum e apk extractor, superbackup si altele asemanatoare care extrag apk-urile instalate intr-un telefon cum e cel al cunostintei, apoi acel apk poate fi poate fi pus de cunostinta respectiva pe un mediu de stocare online cum ar fi mediafire si iti da link-ul ca sa il descarci de acolo, dupa care il instalezi.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Instalarea unei aplicatii nu inseamna doar o simpla copiere, ci si o serie de setari necesare in telefon.
Ca urmare: NU SE POATE.

| Wr3nch a răspuns:

Sunt sanse sa o gasesti pe net ca APK. Cunostinta iti poate trimite folderul cu date dar ai nevoie neaparat de APK ca sa mearga.