| RendezJohny a întrebat:

Se poate trece un video sau poza din hd sau alte rezoluții în 4k? Cu un program special sau aplicatie

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Poti sa transcodezi cu PIERDERE de calitate dar niciodata cu CASTIG de calitate. Un HD e 1280x720 pixeli si un 4K este 3840x2160 pixeli. Din mai putin de 1 milion de pixeli sa scoti mai mult de 8 milioane de pixeli nu ai cum - poate doar prin magie. Bine, formule matematice de scalare imagine ar fi dar nu vei avea calitatea 4K ci HD "intins" la 4K.

Altfel spus, din 800 lei poti sa faci 100 lei - arunci 700 lei. Dar din 100 lei nu ai cum sa faci 800 lei.

1 răspuns:
| Mario2432 a răspuns:

Nu