| AlexG98 a întrebat:

Se potriveste hard diskul de la o unitate centrala cu hard diskul de la laptop? Nu prea mai functioneaza hdd de la laptop, la un click astept 1 ora...si vreau sa-l schimb cu cel de la unitatea centrala...merge?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ce procesor ai? Cat RAM?
*****************
e acelasi slot, insa nu incape fizic in laptop.
In PC ai unitatea de stocare (HDD-ul) de 3, 5inch
cele pentru laptop au 2, 5 inch.

Nu ai posibilitatea sa-ti cumperi un SSD mai mic?

Nu vei putea stoca multe date pe el, insa unul de 256GB e suficient pentru Windows si programele/jocurile instalate pe un laptop.

Pana in 185 RON gasesti cateva modele acceptabile, cel mai bun fiind acel Gigabyte.

https://www.emag.ro/......priceasc/c

Va creste mult viteza de incarcare a sistemului de operare, si a programelor de asemenea, va disparea acel zgomot sacaitor produs de HDD, copierea datelor pe si de pe laptop se va raliza mult mai rapid.

In rest, viteza de procesare va ramane identica, nu vei castiga multe FPS in jocuri sau performanta extra in programe in timpul rularii.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Merge cu adaptor

ceva de genu (nuș ce ai tu...)

https://www.emag.ro/......D9SKP7BBM/

| azeze a răspuns:

Da,merge schimbat, dar o sa stai cu el pe afara pentru ca nu incape in laptop + ai nevoie de fire de conexiune 1 pentru transmiterea datelor iar altul pentru curent.