| TomyBrave2019 a întrebat:

Se strică un telefon Samsung dacă îl oprești și repornești 5 zile pe săptămână? Urgent vă rog!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice se strica odata, dar nu si telefonul, din cauza repetatelor reporniri.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, wtf vorbești acolo.

| TomyBrave2019 explică (pentru Bula):

Ok. Mersi

| TomyBrave2019 explică:

Mai am o întrebare dacă știți. Se poate seta RoAlert-ul să nu mai sune când îți e telefonul pe silențios?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Ideea la RoAlert e ca s-ar putea sa iti salveze viata intr-o zi, chiar daca probabilitatea ca asta sa se intimple e foarte mica. Daca vrei sa nu sune nimic-nimic, iei si inchizi telefonul de tot.

Bula
| Bula a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Daca nu suna, cum sa alarmeze la nevoie?

| costiceacristian200 a răspuns:

Telefoanele chiar daca le repornesti nu se strica!

| RRoberto2018 a răspuns:

Nu se strica, stai linistit. Eu de ani de zile inchid telefonul pe timpul noptii si il pornesc dimineata si n-are nimic.

| TomyBrave2019 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu se poate seta cumva să nu mai sune?

| TomyBrave2019 explică (pentru RRoberto2018):

Ok. Mersi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Ideea la alertele alea e sa fie alerte peste orice altceva. Ai vazut politia sau ambulanta sa mearga pe silent cand sunt in misiune? Iti poti cumpara eventual un telefon care nu are suport pentru ro alert, desi astea sunt din ce in ce mai putine... Eu unul nu am mai vazut/auzit o alerta de-aia de vreo 3 luni.