| INTERMED1 a întrebat:

Seara buna TPU, uite cum sta treaba. am un laptop ASUS care scoate un zgomot cam ciudat care vine de la ventilator. voiam sa desfac laptop-ul de tot sa il sterg de praf dar mie ca il stric apoi nu il mai pot face. asa ca am scos doar tastatura iar apoi am dat cu aer comprimat la cooler inainte scoatea un zgomot mai rau dar acum parca nu mai e asa. dar tot scoate unu mai mic. intrebarea este daca iau un cooler este posibil sa nu mai scoata sunetul asta?

Răspuns Câştigător
| LeMike a răspuns:

Daca iti cumperi un cooler nu o sa mai scoata sunetul ciduat doar daca esti sigur ca de la cooler face zgomot.
Este destul de usor de schimbat un cooler iti cumperi pasta termoconductoare si sunt divers tutoriale pe youtube cum sa schimbi un cooler!winking

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu-l desface! Du-te la un service! Trebuie schimbata si pasta termica. Nu e asa simplu!

| INTERMED1 explică:

Am mai avut o problema cu hardu si l-am dus la service la reparat dar la tinu vreo saptamana jumate si nu mai vreau sa stau cu el in service si sa mai dau si banii.

| INTERMED1 explică:

Aha,multumesc frumos pentru raspuns, mai am o intrebare daca trosneste o balama de la laptop ce pot sa ii fac sa nu mai trosneasca?

| LeMike a răspuns (pentru INTERMED1):

Aici nu stiu daca ai ce sa ii faci poate sa rup ceva bucatica.