| TamplaruAnisoara a întrebat:

Semnalul este bun, arata H+ si 3 G, dar durează peste 20 de minute ca sa postez un raspuns sau o întrebare.Am răbdare si in cele din urma reușesc.
Intrebarea mea: De cate ori resetez telefonul îmi cere codul Pin, il introduc si îmi spune ca e acceptat si îmi deblochează telefonul.In continuare in loc să-mi apăra fereastra cu configurarea telefonului,îmi apare o notificare in care scrie : cartela blocata,se așteaptă... Durează câteva minute, si nu pot sa trec peste aceasta notificare si după apare fereastra cu configurare. După ce l-am configurat in partea de sus a ecranului exista o pictogramă care ma anunța ca s-a introdus o cartela SIM noua si sa import contactele de pe ea.Firește ca o resping, dar ea tot e in telefon. Odată am acceptat sa import contactele si erau aceleași 4 care le are si cartela telefonului numai ca culorile erau mai pale.In loc de patru,acum aveam opt.L-am resetat dar rezultatul este ca acea cartela noua exista de fiecare data si posibil si contactele numai ca nu sunt la vedere.Ce as putea face? Cei de la magazinul unde am făcut contractul cu Oringi habar nu au de ceea ce spun eu, m-am dus la un atelier unde se repara telefoane mobile si nu mi la primit pentru ca nu știe ce e de făcut.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă la Oringii nu se știe, atunci nici noi nu știm fără sa vedem telefonul.

| TamplaruAnisoara explică (pentru Catrice):

Daca fac poza cu toate rețelele salvate, am vreo posibilitate sa o pun pe TPU?

| Catrice a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Dacă o încarci pe o sursa publica externa și postezi link-ul aici.

| TamplaruAnisoara explică (pentru Catrice):

Adică? Un exemplu de sursa publica te rog!